ÖNEMLİ TARİHLER

BİLİMSEL PROGRAM

ANA SALON
09:00 - 09:30 Açılış
Cem Meço
İbrahim Sayın
İrfan Devranoğlu
Murat Toprak
09:30 - 11:00

Panel 1: Olgularla Tiroid Paratiroid Cerrahisi
Oturum Başkanı: Ümit Uluöz
Moderatör: Levent Soylu

Harun Cansız
Bora Başaran
Kürşat Gökcan
Hakan Korkmaz
Ayşenur Meriç Hafız

11:00 - 11:30

Konferans: Üst Solunum Yolu Enfeksiyonlarında Antibiyotik Kullanımı Doğrular ve Yanlışlar
Oturum Başkanı: Murat Toprak

Ahmet Başustaoğlu

11:30 - 11:45 Ara
11:45 - 13:15

Panel 2: Rinoplastide Zor Olgular
Oturum Başkanı: Atilla Tekat
Moderatör: Fatih Öktem

Fazıl Apaydın
Tarık Şapçı
Yusufhan Süoğlu
Eren Taştan
Ender İnci

13:15 - 14:45

Panel 3: Pediatrik KBB'de Zor Olgular
Oturum Başkanı: Alper Tutkun
Moderatör: Mehmet Ada

Özgül Gergin
Gediz Murat Serin
Ozan Gökler
Sema Zer Toros
Ömer Faruk Ünal

14:45 - 15:00 Ara
15:00 - 16:30

Panel 4: Parafarengeal Tümör Cerrahisi
Oturum Başkanı: Muharrem Gerçeker
Moderatör: Günter Hafız

Kerem Öztürk
Ozan Özgürsoy
İsmet Aslan
Murat Yener

16:30 - 17:30 Sözel Bildiriler
Oturum Başkanı: Cem Meço
17:30 - 17:45 Ara
17:45 - 18:45

Vertigo Kursu
Kurs Direktörü: Enis Alpin Güneri

18:45-19:45 Ses Hastalıklarında Değerlendirme: Stroboskopi,  Akustik Analiz, EMG
Kurs Direktörü: Hakan Coşkun

Arzu Tüzüner
Emel Çadallı Tatar
Kürşat Yelken
Kayhan Öztürk

20:00 - 20:45

Uydu Sempozyumu - Imuneks Farma

Trained Immunity (Eğitilmiş Bağışıklık) ve Beta Glukan
Oturum Başkanı: Ahmet Başustaoğlu

Eren Çağlıyor

Ana Salon
09:00 - 10:30

Panel 5: Timpanoplastide Rekonstrüksiyon Teknikleri
Oturum Başkanı: İbrahim Hızalan
Moderatör: Levent Sennaroğlu

Tayfun Kirazlı
Nazım Korkut
Özgür Yiğit
Mete Kıroğlu
Ali Özdek

10:30 - 10:45 Ara
10:45 - 12:15

Panel 6: Olgularla Endoskopik Kafa Tabanı Cerrahisi
Oturum Başkanı: İsmail Topçu
Moderatör: Cem Meço

Cem Meço

Gürkan Keskin
Raşit Midilli
Serdar Özer
Sabri Uslu

12:15 - 13:45

Panel 7: Olgularla Ses Cerrahisi
Oturum Başkanı: Gürsel Dursun
Moderatör: Ferhan Öz

Kayhan Öztürk
Hakan Çoşkun
Kürşat Yelken
Emel Çatallı Tatar
Esin Özlem Atmış

13:45 - 14:00 Ara
14:00 - 15:30

Panel 8: Olgularla Obstrüktif Uyku Apnesi
Oturum Başkanı: Murat Toprak
Moderatör: Alp Demireller

Mustafa Gerek
Mehmet Ömür
Yücel Anadolu
Metin Yılmaz
Bülent Tutluoğlu

15:30 - 16:30 Sözel Bildiriler
Oturum Başkanı: İbrahim Sayın
16:30 - 16:45 Ara
16:45 - 19:15

Yüz Plastik Cerrahisi’nde
Minimal İnvaziv Girişimler Kursu - Teorik

Moderatör: Selçuk İnanlı

Taşkın Yücel
Gökçe Şimşek
Orhan Alan
Betül Şahin
Esin Özlem Atmış

Konular
Yüz Anatomisi, Yüze Yapılan İşlemlerde Güvenli ve Tehlikeli Noktalar:
Gökçe Şimşek
Nörotoksin Uygulamaları Üst Yüz Botox: Taşkın Yücel
Alt Yüz Botox: Gökçe Şimşek
Dolgu tipleri ve uygulamaları
Gözaltı Dolgusu: Orhan Alan
Nasolabial Dolgusu: Orhan Alan
Burun Dolgusu: Orhan Alan
Çene, Jawline Dolgusu: Betül Şahin
Zigoma Dolgusu: Betül Şahin
Temporal Dolgusu: Orhan Alan
Dudak Dolgusu: Taşkın Yücel
PRP Uygulamaları: Esin Özlem
Mezoterapi Uygulamaları: Esin Özlem Atmış
Komplikasyonlar ve Yönetimi: Gökçe Şimşek, Betül Şahin

Ana Salon
09:00 - 10:30

Panel 9: Tanıdan Tedaviye Alerji
Oturum Başkanı: Ayhan Gökler
Moderatör: Müge Özcan

Tuğba Bayındır
Berna Uslu Coşkun
Kemal Uygur
Zahide Mine Yazıcı
Aslı Şahin Yılmaz

10:30 - 10:45 Ara
10:45 - 12:15

Panel 10: ESC'de 30 Yılda Öğrendiklerimiz ve Hatalar
Oturum Başkanı: Levent Soylu
Moderatör: Babür Küçük

Bülent Karcı
Asım Kaytaz
Nesil Keleş
Fikret İleri
Semih Sütay

12:15 - 13:45

Panel 11: Kolesteatom Cerrahisinde Zor Olgular
Oturum Başkanı: Şinasi Yalçın
Moderatör: İrfan Devranoğlu

Demir Bajin
İsmet Bayramoğlu
Çiler Büyükatalar
Serkan Orhan
Arif Ulubil

13:45 - 14:00 Ara
14:00 - 15:30

Panel 12: Olgularla Endoskopik Sinüs Cerrahisi
Oturum Başkanı: Tevfik Aktürk
Moderatör: Cenk Ecevit

Sercan Göde
Süha Beton
Uygar Levent Demir
Yusuf Kızıl
Alperen Vural

15:30 - 16:30 Sözel Bildiriler
Oturum Başkanı: Murat Yener
16:30 - 16:45 Ara
16:45 - 18:15

Alerji Kursu
Kurs Direktörü: Berna Uslu Çoşkun

İçerik:
Alerji Mekanizması
Tanısal Prosedürler
İmmunoterapi’nin Temelleri
İmmünoterapi’nin Pratik Uygulamaları
Sorular ve Cevaplar

18:15 - 18:30 Kapanış
Cem Meço
Fatih Öktem
A Salonu GENÇ KBB SALONU
09:00 - 10:30

Panel 11: Olgularla Tiroid Paratiroid Cerrahisi
Oturum Başkanı: Ümit Uluöz
Moderatör: Levent Soylu

Bora Başaran
Harun Cansız
Kürşat Gökcan
Ayşenur Meriç Hafız
Hakan Korkmaz

 
10:30 - 11:00 Konferans: Üst Solunum Yolu Enfeksiyonlarında Antibiyotik Kullanımı Doğrular ve Yanlışlar
Ahmet Başustaoğlu
11:00 - 11:30 Kahve Molası 
11:30 - 13:00

Panel 12: Rinoplastide Zor Olgular
Oturum Başkanı: Atilla Tekat
Moderatör: Fatih Öktem

Fazıl Apaydın
Ender İnci
Tarık Şapçı
Yusufhan Süoğlu
Eren Taştan

13:00 Kapanış
Cem Meço
Fatih Öktem